hakkimizda

Hakkımızda

PressGrup
PressGrup madencilik, değerli taşlar, eğitim, dil, bankacılık, üniversite, tercüme, otomotiv, inşaat ve enerji alanında çalışmalar yapan bir gruptur.

Özellikle madencilik alanında büyük yankı meydana getirecek Madenkent projemiz (Anadolu için), binlerce mezunumuza gelecek sunacaktır. Ancak, genel anlamda işsizlik değil, kalifiye personel yetersizliği hususunun altını çizmekteyiz. Kalifiye personel olmanın birinci şartı yabancı dil iken, diploma yine ikinci sırada yer almakta, deneyim ve başarı ise tamamlayıcı unsurlar olmaktadır.

Eğitim alanında, özellikle ülkemizde ÖSS sınavına girmek zorunluluğu sebebiyle birçok öğrencinin üniversite hayallerini gerçekleştirememesi ve bir gelecek sağlayamaması göz önünde bulundurularak Press Grup, dünyanın iki gözde üniversitesi ile iki uluslararası anlaşma imzalamış bulunmaktadır. Grup Başkanının bir diplomat olması da bu süreci hızlandırmıştır.

Bunlardan bir Hawai Üniversitesi olan University of Honolulu Türk öğrenciler için oldukça cazip seçenekler sunarken, bir Avustralya Üniversitesi olan St. Climents University de dünyanın birçok ülkesindeki kampüslerine Türkiye ile bir yenisini eklemiş bulunmaktadır.

Grubumuz, eğitim alanında gerçekleştirmiş olduğu atılımları genişleterek çoğaltırken İstanbul başta olmak üzere birçok ile yayılan örgün eğitim merkezlerini de buna paralel olarak artırmaktadır. Bu kuruluşlar özellikle bir dershane anlayışından çok, mezun olunduğunda öğrencilere diplomanın yanında bir kariyer/iş sunmak amacına göre hareket etmektedirler. Mezunlarımızın Grubumuz bünyesinde çalıştırılması tercihimizdir.